АРХІЄПИСКОП КОНОТОПСЬКИЙ І ГЛУХІВСЬКИЙ РОМАН ЗВЕРШИВ ОСТАННЮ ПАССІЮ ВЕЛИКОГО ПОСТУ

Мета Пассії — налаштувати людину на переживання страждань Господа Ісуса Христа. При цьому Церква закликає християнина ні до абстрактного споглядання, а ставить молящогося на місце одного з очевидців голгофських подій. У різні моменти служби ними є і розсудливий розбійник, і таємний учень Йосип і навіть Сама Пречиста Діва, біль і скорботу Якої висловлюють слова стихири: «Увы Мне, Мое Дитя и утроба Моя возлюбленная! Сбылось то, что предсказал Симеон – поразило Мое сердце оружие». Хто може залишитися байдужим до горя Матері, на очах Якої вмирає Її Син? І щоб не зневіритися в такий момент? Але зараз лунають і слова надії: «В радость Воскресения Твоего скорбь перемени» Це говорить про те, що Страждання Господа нерозривно пов’язані з Його Славним Воскресінням, до Якого протягом усього Великого посту веде своїх чад свята Церква.

5 квітня 2020 року у Свято-Вознесенському кафедральному соборі міста Конотоп архієпископ Конотопський і Глухівський Роман очолив останню Пассію цього Великого посту у співслужінні соборного духовенства.

Наприкінці Пассії священник Владислав Гоицький звернувся до віруючих зі словом проповіді.