КОНОТОП МОЛИТОВНО ЗУСТРІВ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ІКОНИ БОГОРОДИЦІ “ВОРГОЛЬСЬКА” ТА ВСІХ СВЯТИХ НА РУСІ ПРОСІЯВШИХ

Святкування пам’яті всіх руських святих — давня традиція нашої Церкви, що бере свій початок з XVI століття. Але разом зі скасуванням патріаршества у XVIII столітті, в синодальну епоху це загальне торжетво було забуто. І тільки на Всеросійському Помісному Соборі 1917-1918 рр. благочестива традиція знову була відновлена. Тепер щорічно, у другу Неділю після П’ятдесятниця в усіх храмах Руської Церкви відбуваються богослужіння, присвячені святкуванню Собору всіх святих, які просіяли в межах нашої Батьківщини.

Також у цей день здійснюєтся пам’ять однієї зі святинь Свято-Вознесенського кафедрального собору міста Конотоп “Воргольської” ікони Пресвятої Богородиці.

В цей день недільну Літургію у Свято-Вознесенському соборі очолив Високопреосвященніший Роман, архієпископ Конотопський і Глухівський, якому співслужило соборне духовенство.

Наприкінці богослужіння духовенство звершило хресний хід та славлення перед іконою “Воргольська”, а архіпастир прочитав молитву Пресвятій Богородиці.