Некролог пам’яті протоієрея Богдана Черемшинського

На изображении может находиться: 1 человек, стоит

Черемшинський Богдан Петрович народився 29 червня 1953 року в селі Бариш Бучацького району Тернопільської області у православній сім’ї колгоспника.
Батько Черемшинський Петро Григорович, працював у колгоспи різноробочим.
Мати Черемшинська Степанія Йосипівна, працювала у колгоспі дояркою.
Богдан виховувався при батьках, у 1960 році розпочав навчання у середній школі у рідному селі, котру закінчив у 1970 році. За всі юнацькі роки відвідував храм та співав на кліросі.
У 1971 році закінчив курси водія, працював шофером у колгоспі. У 1972 році був призваний у ряди радянської армії у танкові війська. Проходив службу в ГДР. У 1974 демобілізувався та пішов працювати шоферов на цукровий завод м. Буча Тернопільської обл. до 1982.
У 1976 році одружився з православною дівчиною Ярославою Степанівною Босок, котра працювала консервному заводі м. Буча Тернопільської обл.
У січні 1982 році приїхав до родичів у м. Глухів та пішов працювати сторожем у Тьох-Анастасіївський собор, а потім працював шофером у Сумському єпархіальному управлінні, на співав на кліросі у Спасо-Преображенському соборі м. Суми.
14 серпня 1982 році був возведений у дияконський сан Високопреосвященнішим Антонієм, архієпископом Чернігівським і Ніжинським, служив у Кафедральному соборі м. Суми. А 28 листопада був рокоположений у священничеський сан.
15 грудня 1982 року був призначений настоятелем Покровського храму с. Некрасове та штатним священником Тьох-Анастасіївського собору м. Глухів. В тому ж році був нагороджений «набедреником», а у 1983 «камілавкою».
У 1986 році вступив до Московської Духовної Семінарії.
У 1988 році нагороджений «наперсним Хрестом».
У 1989 році був призначений настоятелем Спасо-Преображенського храму м. Путивь.
У 1990 році возведений у сан протоієрея, та призначений благочинним Путивльського округу Сумської єпархії.
У 1991 році вступив до Київської Духовної Академії.
У 1992 році нагороджений «палицею» та «Хрестом з прикрасами».
У 1993 році нагороджений «митрою».
У 2000 році нагороджений орденом «преподобного Нестора Літописця» та орденом «Різдво Христове 2000».
У 2018 році з подякою за понесені труди був звільнений з посади благочинного.
7 січня 2021 року протоієрей Богдан Черемшинський помер.